Program wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu Innovate & Collaborate: Shaping the Future of Sustainable, Beautiful and Inclusive Campus Living Labs, które jako zespół Campus Living Lab organizujemy na Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie objęte jest patronatem w ramach europejskiego festiwalu - New European Bauhas Festival satelite events.

Odbędzie się ono 19 kwietnia 2024 roku. Temat przewodni wydarzenia dotyczy kształtowania przyszłości zrównoważonych, pięknych i inkluzywnych kampusowych living labów. Wydarzenie składa się z dwóch części:

1. Debata z międzynarodowymi ekspertami dotycząca roli living labów w przestrzeni miast i uniwersytetów wraz z prezentacją projektów pilotażowych Campus Living Lab (w trakcie debaty zapewniamy tłumaczenie symultaniczne). Debata będzie trasmitowana - link do transmisji:

2. Warsztaty terenowe na Kampusie UJ (dla chętnych)

Zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzenia:

10:00-10:15 otwarcie spotkania, dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska, prof. UJ, dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz dr hab. Beata Jałocha, prof. UJ, kierowniczka projektu

10:15-11:15 prezentacja projektów pilotażowych

"Kosić czy nie kosić? Aplikacja mobilna przygotowana w oparciu o badania wpływu częstotliwości koszenia na bioróżnorodność i analizę potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego" (dr Joanna Kajzer-Bonk)
"Błękitno-zielona infrastruktura w krajobrazie miejskim z wykorzystaniem lokalnych zasobów przyrodniczych" (prof. dr hab. Mirosław Żelazny)
"Publiczna przestrzeń inkluzywna - WŁącznik" (dr Roksana Ulatowska)
"Neuroróżnorodność w Kampusie 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego: rozwój przestrzeni akademickiej sprzyjający inkluzywności" (dr Krzysztof Gerc)

11:15-11:45 przerwa kawowa