Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wizyta studyjna do Trójmiasta

Wizyta studyjna do Trójmiasta

Zespół Campus Living Lab nie przestaje się uczyć. Tym razem szkolił się w Trójmieście.

Dzień 1

Punktem pierwszym na trójmiejskiej mapie był Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, o którym opowiadała jego dyrektorka - Pani Anna Borkowska. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to największy w Polsce hub organizacji, które działają w obszarze nauki, biznesu i technologii – mowa tu zatem o dzieleniu się wiedzą i tworzeniu nowoczesnych produktów, usług i innowacji. PPNT to nie tylko rozległa infrastruktura i kreatywnie zagospodarowane przestrzenie do pracy, to przede wszystkim ludzie – ludzie, którzy chcą się rozwijać i chcą tworzyć innowacyjne projekty naukowe oraz biznesowe. Misja PPNT jest bowiem następująca: „Twój pomysł – nasze wsparcie. Stworzymy razem coś niepowtarzalnego.”. Zespół odwiedził także Pracownię Druku 3D oraz Centrum Nauki Experyment. Ponadto miał sposobność zrealizować spacer po wystawach Gdynia Design Days.

Gdynia Design Days to nic innego jak nadbałtycki festiwal designu, tyle, że inspiracją i motywacją do projektowania są tu zmiany zachodzące w otoczeniu. Wystawy dotyczą zatem tematyki rozwoju miast, technologii, ekologii i wielu, wielu innych kwestii.

Nie zabrakło również wizyty w UrbanLab Gdynia, podczas której reprezentujący CaLiLab spotkali się z wiceprezydent Gdyni ds. Gospodarki Katarzyną Gruszecką – Spychałą, wiceprezydentem Gdyni ds. Innowacji Michałem Guciem oraz Magdaleną Żółkiewicz. Przedstawiali oni zespołowi metody pracy UrbanLabu oraz opowiadali o jego dotychczasowych osiągnięciach i doświadczeniach. Przyznać należy, że gdyńska strategia innowacji miejskich rozwijana jest na najwyższym poziomie!

 

Dzień 2

Drugi dzień wizyty studyjnej to Inkubator Starter w Gdańsku. O tym, jak funkcjonuje Inkubator opowiadały wiceprezeska Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Magdalena Wójtowicz oraz menedżerka zespołu ds. rozwoju start-upów Ewa Ropela. Misja Startera brzmi następująco: „Łączymy biznes z edukacją wspierając innowacyjność i przedsiębiorczość”. STARTER to unikalna przestrzeń w skali Trójmiasta - realizowane przez niego projekty wspierają młode talenty i koncentrują się na łączeniu technologii z biznesem.

 

Podsumować trzeba, że zespół CaLiLab bazując na praktycznych przykładach organizacji, u których wizytował, nauczył się bardzo wiele – przede wszystkim w temacie kształtowania współpracy z różnorodnymi interesariuszami, budowania zespołów projektowych i kreowania innowacji. Było to niezwykle inspirujące!

 

 

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Zwycięzcy konkursu Kreatywny Kampus [projekt dla Kampusu]

Zwycięzcy konkursu Kreatywny Kampus [projekt dla Kampusu]

Konferencja na Rabat Business School

Konferencja na Rabat Business School

Zaproszenie na wydarzenie "Kreatywny Kampus" [15.05.2024 r.]

Zaproszenie na wydarzenie "Kreatywny Kampus" [15.05.2024 r.]

Telewizja Kraków o Campus Living Lab

Telewizja Kraków o Campus Living Lab