Demo Day Innowacji Społecznych

16 czerwca 2023 roku uczestniczyliśmy w Demo Day Innowacji Społecznych. Było to wydarzenie, w czasie którego działo się bardzo wiele! Oczywiście w temacie innowacji.

Program Demo Day obejmował między innymi warsztaty Design-Thinking, prezentacje innowacji społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykład o tym  „Jak rozwijać innowacje społeczne w praktyce”. Dotyczył także zakończenia Semestratonu #SDG48H CHALLENGE – od studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów usłyszeliśmy wówczas o pomysłach nakierowanych na rozwiązanie lokalnych problemów w zakresie:

• innowacji związanych z przyrodą, klimatem, ekologią
  • innowacyjnych aplikacji i rozwiązań cyfrowych
  • innowacji związanych ze sprawami społecznymi, kulturą, dobrostanem

Oprócz tego w holu głównym Wydziału Chemii w ciągu całego dnia można było zapoznawać się z różnego rodzaju inicjatywami proinnowacyjnymi. Wśród nich nie mogło zabraknąć również nas, czyli Campus Living Lab jako otwartej przestrzeni współpracy. Obszary aktywności podejmowane w ramach realizowanego projektu flagowego to inteligentne błękitno-zielone kampusy oraz inkluzywne innowacje społeczne – automatycznie wpisujące się w Demo Day Innowacji Społecznych.